نکاتی برای افزایش اعتماد به نفس

افزایش اعتماد به نفس

اعتماد به نفس پایین موضوعی است که بسیاری از ما با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم. دوست داشتن و پذیرفتن خود از ذهن ناشی می‌شود، نه از جسم انسان. شادی و نشاط با سایز یا وزن خاصی حاصل نمی‌شود، بلکه از داشتن طرز فکری سالم نشئت می‌گیرد.

با این نکات اعتماد به نفس خود را تقویت کنید

  1. تمرکز خود را بیشتر کنید
  2. گفتگوی منفی با خود را خاتمه دهید
  3. از هرگونه رسانه که اعتماد به نفس‌تان را کم می‌کند، اجتناب کنید

1. تمرکز خود را بیشتر کنید

اغلب اوقات ما فقط بر روی ظاهر خود تمرکز می‌کنیم. بهتر است بجای اینکه بر ظاهر خود متمرکز شویم، با خود فکر کنیم که قادریم چه کارهایی انجام دهیم. هنگامی که به کارهایی که بدن ما انجام می‌دهد فکر می‌کنیم، احساس مثبتی نسبت به خود پیدا می‌کنیم. به عنوان مثال بجای اینکه توجه خود را معطوف جوشی کنیدکه جدیدا روی صورت‌تان زده‌است، از اینکه بدن‌تان توانایی بهبود آن را دارد و ظرف چند روز آینده آن را ترمیم خواهدکرد، خوشحال باشید. همیشه به نکات مبثت توجه بیشتری کنید، روی نقاط قوت خود متمرکز شوید و از تمام کارهایی که بدن‌تان برای شما انجام می‌دهد قدردانی کنید.

2. گفتگوی منفی با خود را خاتمه دهید

هنگامی که افکار منفی و انتقادی به ذهن‌تان می‌آید، بلافاصله حواس خود را پرت کنید. هر بار که خواستید نکته‌ای منفی را در مورد خود بازگو کنید سعی کنید آن را با نکته مثبتی جایگزین کنید. در ابتدا شاید این کار تصنعی به نظر برسد و برایتان باورپذیر نباشد، اما اینقدر این کار را تکرار کنید تا کم کم به آن باور پیدا کنید.

3. از هرگونه رسانه که اعتماد به نفس‌تان را کم می‌کند، اجتناب کنید

دور و بر خود را از هر چیزی که بدن‌های ایده آل بدون نقص و غیرواقعی را به تصویر می‌کشد، پاک کنید. وقتی صفحه‌ای را در شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کنید مطمئن شوید که نه تنها اعتماد به نفس شما را تضعیف نخواهد کرد، بلکه برای شما الهام بخش است. به طور کلی باید آن چیزی که به ذهن خود راه می‌دهید را کنترل کنید. هر چیزی که ذهن شما را به سمت و سوی مثبت سوق نمی‌دهد را به سادگی از بین ببرید، چرا که شما کنترل کننده اصلی آن چیزی هستید که به ذهن‌تان راه پیدا می‌کنید.