7 خطر رژیم کتوژنیک

مضرات رژیم کتوژنیک

رژیم کتوژنیک که به آن “رژیم کتو” یا “کتو” نیز گفته می‌شود، یکی از جدیدترین رژیم‌های غذایی برای کاهش وزن است. این رژیم بر کاهش کربوهیدرات‌ها به میزان 50 گرم در روز و یا کمتر بنا شده که در نتیجه بدن را وادار کند برای ایجاد انرژی چربی بسوزاند.

با خطرات رژیم کتوژنیک بیشتر آشنا شوید:

به گفته پزشکان، رژیم کتو می‌تواند در درمان صرع مفید باشد، البته دلیل آن به صورت قطعی مشخص نیست، اما به نظر می‌رسد جزئی از این رژیم باعث کاهش تعداد تشنج می‌شود. حتی مطالعات بر روی حیوانات نشان داده‌است که این رژیم غذایی می‌تواند فواید ضدپیری و ضد سرطانی داشته‌باشد. اما به صورت کلی رژیم کتو بحث برانگیز است، برخی از کارشناسان بهداشتی با ذکر عوارض جانبی ناخوشایند و ماهیت ناپایدار این رژیم نسبت به آن هشدار می‌دهند.

  1. آنفولانزای کتو
  2. اسهال
  3. کاهش عملکرد بدنی
  4. کتواسیدوز
  5. برگشت وزن
  6. بافت عضلانی کمتر و کاهش متابولیسم
  7. افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و دیابت
معایب رژیم کتوژنیک

1. آنفولانزای کتو

کریستن کایزر متخصص تغذیه در مرکز پزشکی هوستون می‌گوید: “بعضی افراد با شروع این رژیم بیمار می‌شوند.” در برخی مواقع استفراغ، اختلال دستگاه گوارش، خستگی زیاد و بی حالی وجود دارد. به این بیماری اصطلاحا آنفولانزای کتو گفته می‌شود که معمولاً بعد از چند روز می‌گذرد.
به گفته جاش آکس، پزشک طب سنتی و متخصص تغذیه بالینی، حدود 25% افرادی که رژیم کتو را امتحان می‌کنند، این علائم را تجربه می‌کنند. دلیل اصلی این حالات این است که بدن سوزاندن چربی را جایگزین سوزاندن قند می‌کند و همین انتقال کافی است تا فرد چند روز احساس خستگی مفرط کند. با نوشیدن مقدار زیاد آب و خوابیدن زیاد می‌توان اثرات آنفولانزای کتو را به حداقل رساند، همچنین مصرف چای سبز و قهوه ارگانیک در این مدت نیز توصیه می‌شود.

2. اسهال

اگر با شروع این رژیم بیشتر به دستشویی رفتید تعجب نکنید، این عارضه به دلیل صفرای ایجاد شده توسط کیسه صفرا اتفاق می‌افتد. صفرایی که ایجاد می‌شود تا به تجزیه چربی در رژیم غذایی کمک کند. دلیل بعدی بروز اسهال در افراد می‌تواند عدم وجود فیبر در این رژیم باشد، به گفته کایزر، هنگامی که کربوهیدارات‌ها مثل نان سبوس دار و پاستا کاهش می‌یابد و غذاهای فیبردار دیگر به عنوان مکمل جایگزین نمی‌شود افراد به اسهال مبتلا می‌شوند.

3. کاهش عملکرد بدنی

ورزشکارانی که این رژیم را آغاز می‌کنند، عملکرد بدتری در مقایسه با قبل از رژیم‌شان دارند. رژیم کتو باعث می‌شود بدن در حالت اسیدی‌تر قرار بگیرد که عملکرد فرد را کاهش می‌دهد.

4. کتواسیدوز

اگر مبتلا به دیابت نوع 1 یا نوع 2 هستید، نباید سراغ این رژیم بروید، مگر اینکه تحت مراقبت پزشک باشید. رژیم کتو برای مبتلایان به دیابت وضعیت خطرناکی به نام کتواسیدوز ایجاد می‌کند. این وضعیت وقتی اتفاق می‌افتد که بدن مقدار زیادی کتون – اسیدهای تولیدشده از چربی‌های سوزانده شده – را نگه می‌دارد و خون خیلی اسیدی می‌شود که می‌تواند به کبد، کلیه‌ها و مغز آسیب برساند، چنانچه درمانی برای این وضعیت پیدا نشود می‌تواند کشنده باشد. علائم ketoacidosis شامل خشکی دهان، تکرر ادرار، حالت تهوع، بوی بد دهان و مشکلات تنفسی است. اگر این موارد را در حین رژیم کتو تجربه کردید، سریعاً به پزشک معاینه کنید.

5. برگشت وزن

به گفته متخصصان تغذیه به محض افزودن مجدد کربوهیدارات به رژیم غذایی، وزن فرد به وزن اولیه او باز می‌گردد. البته این مسئله‌ای است که شامل اکثر رژیم‌های غذایی می‌شود، اما در کتو میزان گزارش شده در مقایسه با سایر رژیم‌ها بیشتر است. این نوسانات وزن باعث ایجاد اختلالات تغذیه می‌شود.

6. بافت عضلانی کمتر و کاهش متابولیسم

اگر شما چربی بیشتری در مقایسه با پروتئین مصرف کنید، توده عضلانی خود را از دست خواهیدداد، شاید وزن کم کنید، اما این کاهش وزن در اثر از دست دادن بافت عضلانی بدن‌تان است و نه چربی‌های اضافه.
هنگامی که رژیم کتوژنیک فرد به اتمام می‌رسد و وی درصد زیادی از وزن اولیه خود را مجدد کسب می‌کند، این افزایش وزن مجدد ناشی از عضله نیست، بلکه ناشی از جذب چربی است که تاثیرات ماندگاری بر میزان سوخت و ساز بدن دارد.

7. افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و دیابت

بسیاری از افرادی که بدون راهنمایی پزشک رژیم پرچرب کتو را آغاز می‌کنند، سطح بالایی از کلسترول را تجربه خواهند کرد که عامل اصلی ابتلا به بیماری‌های قلبی و دیابت است. تحقیقی که به تازگی در کنگره قلب و عروق اروپا انجام شد نشان داد افرادی که رژیم‌های کم کربوهیدرات را شروع می‌کنند، بیشتر از سایر افراد در معرض سرطان یا بیماری‌های قلبی عروقی هستند. تحقیق دیگری که در این زمینه منتشر شد نشان می‌دهد افرادی که رژیم‌های غذایی کم کربوهیدراتی و پروتئین های حیوانی کم دارند (نمونه بارز رژیم غذایی کتو) در مقایسه با افرادی که کربوهیدرات را با اعتدال مصرف می‌کنند، خطر مرگ زودرس بیشتری دارند.