بدن ما روزانه به چه مقدار کالری نیاز دارد؟

بدن ما روزانه به چه مقدار کالری نیاز دارد؟

مصرف کالری مورد نیاز روزانه، بسته به سن، متابولیسم و ​​میزان فعالیت بدنی و سایر موارد از فرد به فرد دیگر متفاوت است، اما به طور کلی میزان کالری توصیه‌شده روزانه برای خانم‌ها 2000 کالری و برای آقایان 2500 کالری است.

کالری چیست؟

کالری یک واحد جهت اندازه‌گیری میزان انرژی موجود در غذاها و نوشیدنی‌هاست، و میزان انرژی موردنیاز شما به موارد زیر بستگی دارد:

  •  سن: برای مثال، کودکان و نوجوانان در حال رشد به انرژی بیشتری نیاز دارند.
  • سبک زندگی: برای مثال، میزان فعال بودن یا نبودن فرد در میزان کالری موردنیاز وی موثر است.
  • سایز بدن: قد و وزن فرد در سرعت مصرف کالری توسط فرد و در نتیجه میزان کالری مورد نیاز موثر است.

عوامل دیگر نیز می‌توانند در میزان سوزواندن انرژی توسط افراد موثر باشند:

  • برخی هورمون‌ها (مواد شیمیایی تولید شده توسط بدن فرد) – مانند هورمون‌های تیروئید
  • برخی داروها – مانند گلوکوکورتیکوئیدها، نوعی استروئید که برای درمان التهاب استفاده می‌شود.
  • ناخوشایند بودن حال فرد

تفاوت کالری و کیلوکالری

اصلاح کالری معمولا به عنوان مخففی برای کیلوکالری استفاده می‌شود. شما این مورد را می‌توانید بر روی نوشته‌های بسته‌های موادغذایی تحت عنوان kcal بیابید. کیلوژول (kJ) نیز معادل کیلوکالری موجود در سیستم بین المللی واحدها است، و شما بر روی برچسب‌های تغذیه هر دو مورد kJ و kcal را مشاهده خواهید‌کرد. هر 4.2 کیلو ژول (KJ) تقریبا معادل 1 کیلوکالری (kcal) است.

حفظ وزن سالم

برای آگاهی از اینکه وزن سالمی دارید یا خیر، از سیستم محاسبه BMI استفاده‌کنید، جهت حفظ وزن سالم، باید مقدار کالری‌ای که از طریق غذا و نوشیدنی مصرف می‌کنید را با مقدار کالری‌ای که از طریق فعالیت‌های بدنی می‌سوزانید را متعادل کنید.

کاهش وزن

برای کاهش وزن به روش سالم، باید ضمن افزایش فعالیت‌های بدنی، میزان انرژی‌ای که توسط فعالیت‌های بدنی می‌سوزانید، کمتر از میزان انرژی‌ای باشد که از طریق یک رژیم غذایی متعادل و سالم به بدن وارد می‌شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد کاهش وزن، می‌توانید از یک متخصص تغذیه و یا حتی یک پزشک عمومی کمک بگیرید.

افزایش وزن

اگر کمبود وزن دارید (شاخص توده بدن‌تان کمتر از 18.5)، باید به پزشک مراجعه کرده و از وی راهکار بگیرید، اما به طور کلی به منظور افزایش وزن، شما باید بیشتر از میزان کالری‌ای که بدن‌تان روزانه می‌سوزاند، کالری دریافت کنید.